Buurtvereniging zoekt steun bij buren

 

meerkerkOnderstaand bericht is geplaatst op de Facebook pagina van Buurtvereniging Het Noorden:

Mijn naam is Leon Segond en ik heb als secretaris van Buurtvereniging Zouweboezem een vriendschap verzoek gericht aan Buurtvereniging Het Noorden en jullie hebben dit aanvaard, hartelijk dank hiervoor.

Provincie Zuid-Holland maakt er een potje van, met het maken van het wettelijk verplichte beheerplan voor de
Zouweboezem.

Zeven jaar geleden kwam bij een soortgelijk initiatief van het Zuid-Hollands Landschap veel protest uit Meerkerk onder aanvoering van Jaap van Belle. Buurtvereniging Zouweboezem heeft het stokje van Jaap overgenomen in deze estafette.

Anders dan Buurtvereniging Het Noorden, die veel activiteiten organiseert, heeft Buurtvereniging Zouweboezem maar één activiteit:
“Het tegenhouden van een stuw in de Zederik en een peilverhoging in de Zouwe als remedie tegen achterstallig onderhoud aan de rietakkers en grienden.”

Wij hebben intussen zo’n 30 leden, waaronder enkelen van jullie vereniging. Samen komen we minstens op het dubbele aantal: 60 leden. Een van de argumenten voor een stuw in de Zederik onder de A27 is: “Dan hebben we minder protest uit Meerkerk.”

Help mee Provincie Zuid-Holland van dit onmogelijke idee af te helpen en meld je aan als lid.